Vintage Denim, Florals and a Cat

IMG_2949

I discovered this Marc O’Polo vintage denim shirt in the attic a few weeks ago and I I’m still at awe how I haven’t noticed it before. The floral skirt is a second hand find that waited its best time to debut the blog. It was a beautiful sunny day after yesterday’s rain and I was in full mode to pose 🙂 This Carpisa clutch is one of my favorite pieces, a present from a friend, from Italy. One of my nine cats joined us for the session (if anyone’s interested mother Galena has 4 new kittens). Don’t hesitate to share your opinion on the outfit and the blog in the comments section below, or on my Facebook page where I have a giveaway organized for my Macedonian followers 🙂

IMG_2951

Ја пронајдов оваа винтиџ тексас кошула  Marc O’Polo на таван пред неколку недели и уште не можам да се доначудам како не сум ја забележала до сега. Здолништето со цветен принт го открив во една second hand продавница и чекаше погодно време да дебитира на блог. Денов беше прекрасен и сончев по вчерашниот дожд, а јас бев расположена за позирање. Ташната Carpisa ми е едно од омилените парчиња, подарок од пријателка, од Италија. Едно од моите девет мачиња ни се придружи во фотосесијата (ако има заинтересирани, мајката Галена има четири мали маченца). Слободно искажете го вашето мислење за комбинацијата и за блогот во делот за коментари подолу или на мојата страница на Фејсбук каде во тек е дарувањето за следбениците од Македонија 🙂

IMG_2950 IMG_2953 IMG_2955 IMG_2956 IMG_2959 IMG_2964 IMG_2971 IMG_2974

14 thoughts on “Vintage Denim, Florals and a Cat

 1. Навистина си прекрасна!
  Јас мислам дека секој нареден пост со аутфит твој, е се подобар и подобар!
  Воодушевена сум како ти стои овој модел на сукња, должината е перфектна а принтот уште подобар!

  Мачката е одличен детал во секоја ситуација… И слика. 🙂

 2. Изгледаш прекрасно!
  Овој тип на здолништа, најверојатно поради самиот крој и должина одма ме асоцираат на женственост. Кошулата ти ја обожавам а и начинот на кој е вклопена тука. Сандалите се многу убави и мило ми е што секогаш ги комбинираш на вистинскиот начин.
  Зошто си ја скратила косата? :/ ..

  Поздрав ❤
  http://salvajeylibre8.wordpress.com/

 3. Комплетно комбинацијата делува навистина урбано и модерно.
  Обожавам панталони и здолништа до глужд или малку над, па сукњата добива пофалби. Пофалби добиваш за изборот и бојата на модните додатоци. Јас лично сакам во комбинациите да ми отскокнува по некој кафен моден додаток, па така и сега тој дел е одлично сработен. 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s